HIT: Kompletný sprievodca histamínovou intoleranciou

James Gibb L.

Kompletná príručka o HIT - o príčinách vzniku ochorenia, symptómoch a možnostiach liečby.

Histamínová intolerancia (HIT) patrí v súčasnosti medzi rozšírené ochorenia. Postihuje mnohých z nás, aj keď o jej existencii často netušíme. Jej príznakmi môžeme trpieť dlhodobo a sú také rôznorodé, že si ich zvyčajne nedokážeme dať do súvisu so stravou, ktorú naše telo nevie správne spracovať. Dôvodom je neznášanlivosť histamínu – látky, ktorá sa vyskytuje v mnohých potravinách. Na hladinu histamínu v krvi okrem stravy vplývajú aj gény, okolité prostredie a stres. Ak prekročí únosnú hranicu, vzniká zápalová reakcia a telo reaguje symptómami, ktoré nám strpčujú život.

Dobrá správa je, že ak o HIT získame informácie a pochopíme mechanizmus tohto ochorenia, môžeme ju dostať pod kontrolu. Najlepšie dlhodobou, spočiatku striktnou diétou, pri ktorej vylúčime potraviny s vysokým obsahom histamínu.

Táto kniha vás bude sprevádzať na ceste k uzdraveniu. Je kompletnou príručkou o HIT; informuje o príčinách vzniku ochorenia, symptómoch a možnostiach liečby. Navyše v nej nájdete zoznam nízkohistamínových potravín a viac ako 150 skvelých receptov od predjedál až po dezerty.

Čítať viac
16,99 € Odporúčaná cena
V predaji

Informácie

Počet strán 304
Dátum vydania 14.9.2018
Formát 167x225 mm
Hmotnosť 0,59 kg
Jazyk slovenčina
Originálny názov Is Food Making You Sick?
Pôvodný jazyk angličtina
EAN 9788056606223
Vek od 15
Typ kniha
Väzba brožovaná lepená

Recenzia médii

Perla Torkan

Perlasworldofstories.blog.cz - Pochopiť a pomôcť > HIT: kompletný sprie

Možno nie som doktor, no do lekárne za mnou chodí čoraz viac ľudí, ktorí mi na otázku: Máte nejaké problémy, o ktorých by som mala vedieť? odpovedajú, že majú práve vyššie spomínanú histamínovú intoleranciu, takže nič nemôžu. Aj farmaceuti sú len ľudia, ktorých v škole všetko nenaučia, a preto je na mne a mojom voľnom čase, aby som si doštudovala všetko, čo môžem niekedy zúročiť. Naviac, histamín...