Slepé škvrny

Noémi Bogyó

Štyri osudy v prelomovom roku 1989.

Osudy mladých ľudí i osud Československa sa odvíjajú paralelne. Hlavní hrdinovia románu ovplyvňujú vývin udalostí v roku 1989, no revolúcia zasiahne aj do ich súkromných životov. Surrealizmus pretkaný históriou.

Štyri životy – umelec proti štátnej bezpečnosti, matematička v slede nevyspytateľných udalostí, organizátorka a jej pochybnosti a charizmatický revolucionár bez citov. Ako sa prepletú ich životy? Stačí talent a láska na to, aby sme sa vzopreli sebe samému? Mnohokrát nechtiac spustíme lavínu udalostí, na ceste za šťastím sa necháme odradiť vlastnou neistotou. Chceme niečo dosiahnuť, no akú cenu má život bez lásky? Slepé škvrny v príbehu každého z nás.

Čítať viac
12,99 € Odporúčaná cena
V predaji

Informácie

Počet strán 288
K stiahnutiu pdf Ukážka.pdf
Dátum vydania 1.11.2019
Formát 130x200 mm
Hmotnosť 0,4 kg
Jazyk slovenčina
Originálny názov Vakfoltok
Pôvodný jazyk maďarčina
EAN 9788056613603
Vek od 18
Typ kniha
Väzba viazaná s papier. poťahom s lam. prebal

Video

Recenzia médii

Radka

knihcentrum.sk - Slepé škvrny v príbehu každého z nás

Spoznajte rok 1989 z iného uhla. Z pohľadu ľudí, ktorí sa snažili ovplyvniť vývin udalostí. Už dlhšiu dobu vnímam tvorbu slovenských spisovateľov ako niečo, čo ma nedokáže ničím prekvapiť a tak, keď držím v rukách titul z pera nášho autora, automaticky začínam byť skeptická. Ale! Keďže meno Noémi Bodyó mi neznelo ani zamak slovensky, skúsila som. A hoci Slovenkou naozaj je, nemôžem ju hádzať do j...

projekt-psa.sk - Recenzia: Slepé škvrny

Slepé škvrny po prvýkrát vyšli v maďarskom jazyku. Tento rok, pri príležitosti 30. výročia Nežnej revolúcie, román vyšiel aj v slovenčine. Anotácia sľubuje príbeh o štyroch mladých ľuďoch, ktorých osudy sa prepletú. Musím sa priznať, že prečítať Slepé škvrny mi trvalo o čosi dlhšie, ako som predpokladala. Nešlo o to, že kniha by nebola dobrá, ale jednoducho sa nejednalo o kúsok, v ktorom sa stránk...

Autor knihy

Noémi Bogyó

Noémi Bogyó

Noémi Bogyó vyštudovala maďarský a slovenský jazyk a literatúru na Univerzite Komenského v Bratislave a úspešne ukončila štúdium MBA na The Open University vo Veľkej Británii. Momentálne pracuje ako manažérka. Zaoberá sa aj písaním prózy, poézie a edituje svoju literárnu webstránku www.mrscarpediem.com. Slepé škvrny sú jej prvým románom, ktorý vydalo vydavateľstvo Kalligram v maďarskom jazyku v roku 2017.