Malý princ A1/A2 (AJ-SJ)

angličtina / slovenčina

Antoine de Saint-Exupéry, Dana Olšovská

Príbeh o stretnutí letca, ktorého lietadlo havarovalo v africkej púšti, a malého chlapca z ďalekej planéty je vhodný pre čitateľov všetkých generácií. Vyzýva nás k premýšľaniu nad otázkami dobra a zla a hľadania podstaty priateľstva, skutočnej krásy a zodpovednosti za tých, ktorých máme radi. Antoina de Saint-Exupéryho, francúzskeho spisovateľa, novinára a pilota, k napísaniu Malého princa inšpirovala skutočná havária v Líbyjskej púšti.

Kniha bola po prvýkrát vydaná v roku 1943. Odvtedy sa Malý princ dočkal prekladov do viac ako 360 jazykov a je po Biblii druhou najprekladanejšou knihou na svete.

V publikácii nájdete upravenú verziu rozprávky, ktorá je prerozprávaná jednoduchou angličtinou. Kniha je výbornou voľbou pre začínajúcich čitateľov, či už dieťaťa, alebo dospelého. Na každej strane nájdete slovenský zrkadlový preklad, ktorý vám umožní obratom skontrolovať, či cudzojazyčnému textu rozumiete správne.

Audionahrávku vo formáte MP3, na ktorej text v angličtine rozpráva rodený hovorca, nájdete na stránkach vydavateľstva.

Čítať viac
7,99 € Odporúčaná cena
Nedostupné

Informácie

Počet strán 88
K stiahnutiu zip Príloha.zip
Dátum vydania 30.10.2020
Formát 145x205 mm
Hmotnosť 0,15 kg
Jazyk angličtina
Originálny názov Malý princ A1/A2 (AJ-ČJ)
Pôvodný jazyk čeština
EAN 9788056619261
Vek od 15
Typ kniha
Väzba brožovaná lepená

Autor knihy

Antoine de Saint-Exupéry

Antoine de Saint-Exupéry

Antoine de Saint Exupéry bol francúzsky spisovateľ, letec a filozof, autor rozprávkového príbehu Malý princ. Rodinu mu pre jeho roztomilú tvár a kučery hovorila Kráľ Slniečko. Bol veľmi zvedavé a bystré dieťa, rád tvoril nové veci a vymýšľal vlastné básničky. Vždy obdivoval pilotov, a tak sa nieť prečo čutodvať, že sa pri nástupe do vojenskej služby nechal prideliť k letectvu. Prešiel výcvikom pre vojenských i civilných pilotov. Pri prvej vážnej nehode sa ťažko zranil, na niekoľko rokov povolanie pilota opustil a živil sa ako obchodný zástupca automobilovej značky. Práca pre leteckú spoločnosť ho ale napĺňala viac, v tomto období písal knihy o lietaní Kuriér na juh a Nočný let. Privyrábal si písaním reportáží a pokúšal sa o diaľkové lety. Pri jednom z nich sa vážne zranil, no aj napriek tomu sa aktívne zapojil do leteckých bojov počas druhej svetovej vojny. Bol jedným z najodvážnejších bojovníkov. Odsudzoval predsudky a rasizmus, veril v duchovné hodnoty ľudstva. Trosky jeho lietadla sa našli neďaleko francúzskeho prístavu Marseille, jeho smrť však nebola nikdy objasnená. Filozofické dielo Citadela ostalo nedokončené a bolo vydané posmrtne.