Malý princ A1/A2 (FJ-SJ)

francúžština / slovenčina

Antoine de Saint-Exupéry

Najslávnejším dielom francúzskeho spisovateľa, novinára a pilota Antoine de Saint-Exupéryho je filozofická rozprávka Malý princ, ktorú napísal roku 1941 v New Yorku. Práve tam bola kniha v roku 1943 prvýkrát vydaná. Od tých čias sa dočkala prekladov do viac ako 360 jazykov a po Biblii je druhou najprekladanejšou knihou na svete.

Stretnutie vnímavého muža s neobyčajným malým chlapcom vedie čitateľa k zamysleniu nad otázkami dobra a zla i nad podstatou priateľstva, nabáda ho k hľadaniu skutočnej krásy a zodpovednosti za tých, ktorých máme radi. V publikácii nájdete upravenú verziu rozprávky, ktorá je prerozprávaná zjednodušenou francúzštinou, nemusíte sa preto obávať, že by ste textu neporozumeli.

Kniha je výbornou voľbou pre začínajúceho čitateľa, či už dieťa alebo dospelého. Na každej stránke nájdete slovenský zrkadlový preklad, ktorý vám umožní obratom skontrolovať, či cudzojazyčnému textu rozumiete správne.

Čítať viac
7,99 € Odporúčaná cena
Nedostupné

Informácie

Počet strán 88
Dátum vydania 19.6.2020
Formát 145x205 mm
Hmotnosť 0,16 kg
Jazyk francúzština
Originálny názov Malý princ A1/A2 (FJ-ČJ)
Pôvodný jazyk čeština
EAN 9788056617311
Vek od 15
Typ kniha
Väzba brožovaná lepená

Autor knihy

Antoine de Saint-Exupéry

Antoine de Saint-Exupéry

Antoine de Saint Exupéry bol francúzsky spisovateľ, letec a filozof, autor rozprávkového príbehu Malý princ. Rodinu mu pre jeho roztomilú tvár a kučery hovorila Kráľ Slniečko. Bol veľmi zvedavé a bystré dieťa, rád tvoril nové veci a vymýšľal vlastné básničky. Vždy obdivoval pilotov, a tak sa nieť prečo čutodvať, že sa pri nástupe do vojenskej služby nechal prideliť k letectvu. Prešiel výcvikom pre vojenských i civilných pilotov. Pri prvej vážnej nehode sa ťažko zranil, na niekoľko rokov povolanie pilota opustil a živil sa ako obchodný zástupca automobilovej značky. Práca pre leteckú spoločnosť ho ale napĺňala viac, v tomto období písal knihy o lietaní Kuriér na juh a Nočný let. Privyrábal si písaním reportáží a pokúšal sa o diaľkové lety. Pri jednom z nich sa vážne zranil, no aj napriek tomu sa aktívne zapojil do leteckých bojov počas druhej svetovej vojny. Bol jedným z najodvážnejších bojovníkov. Odsudzoval predsudky a rasizmus, veril v duchovné hodnoty ľudstva. Trosky jeho lietadla sa našli neďaleko francúzskeho prístavu Marseille, jeho smrť však nebola nikdy objasnená. Filozofické dielo Citadela ostalo nedokončené a bolo vydané posmrtne.