Pálčivá sága o revolúcii v Iráne. Iránsky Doktor Živago!

Epické rozprávanie o dospievaní na pozadí dramatických spoločenských zmien v časoch iránskej revolúcie. O tom, ako hlboko nás dokážu poznačiť kritické situácie, i o sile života, ktorý navzdory všetkému plynie stále ďalej.

Jednej pokojnej zimnej noci v Teheráne roku 1953 začuje vojenský šofér Behrúz na ceste domov zvláštny zvuk: v zastrčenej uličke kvíli opustené dieťa, sotva párdňové novorodeniatko. Vezme si ho domov, pomenuje ho podľa hudobnej skladby Aria a ani len netuší, ako hlboko táto temperamentná modrooká bytosť ovplyvní celý jeho život. Do Ariinho sveta postupne vstupujú tri ženy: bezcitná Behrúzova manželka Zahra, ktorá ju týra, bohatá vdova Ferešte, ktorá jej poskytne útočisko, no nie je schopná dať jej lásku, a chudobná Mehrí, najtajomnejšia zo všetkých, s ktorou Ariu viaže zvláštne puto.

V Teheráne sa medzitým schyľuje k veľkej zmene. Šíria sa zvesti o horlivom náboženskom exulantovi Chomejním, ktorý chystá pre krajinu novú budúcnosť aj za cenu krviprelievania. Uprostred tejto búrky Aria prežíva svoju prvú lásku. A onedlho ju zaplaví vlna povstania, ktoré navždy zmení osud krajiny a jej obyvateľov.

Čítať viac
15,99 € Odporúčaná cena
V predaji

Informácie

Počet strán 424
K stiahnutiu pdf Ukážka.pdf
Dátum vydania 19.3.2021
Formát 135x205 mm
Hmotnosť 0,41 kg
Jazyk slovenčina
Originálny názov Aria
Pôvodný jazyk angličtina
Prekladateľ Milan Kopecký
EAN 9788056621332
Vek od 18
Typ kniha
Väzba viazaná s laminovaným poťahom

Autor knihy

Nazanine Hozarová

Nazanine Hozarová

Nazanine Hozar sa narodila v Teheráne na začiatku islamskej revolúcie a počas iracko-iránskej vojny v osemdesiatych rokoch sa aj s rodinou presťahovala do Kanady. Vyštudovala kreatívne písanie na University of British Columbia. Román Aria je jej debut. Písala pre The Vancouver Observer a magazín Prairie Fire.