Stratené dievčatá v Paríži

Pam Jenoff

Príbeh tajných agentiek, ktoré pomohli vyhrať vojnu plný obety, nebezpečenstva a odvahy.

Pozoruhodný príbeh o priateľstve, odvahe a sebaobetovaní tajných agentiek počas druhej svetovej vojny.

1946, Manhattan

Grace Healeyová jedno ráno prechádza stanicou Grand Central na ceste do práce a pod lavičkou nájde opustený kufor. Neodolá pokušeniu a otvorí ho. Nájde v ňom okrem osobných ženských vecí aj tucet fotografií, na každej z nich je iná žena. Grace impulzívne vezme fotografie a rýchlo odíde zo stanice.

Čoskoro zistí, že kufor patril Eleanor Triggovej, ktorá viedla v Anglicku počas vojny sieť tajných agentiek. Dievčatá na fotografiách poslali z Londýna do okupovanej Európy ako kuriérky a radistky, aby pomáhali protifašistickému odboju. Žiadne z nich sa však domov nevrátilo.

Grace sa rozhodne vypátrať pravdu o ich osude, zistiť, či aspoň jedno z dievčat neprežilo, aby podalo svedectvo o ich odvahe, sile a hrdinstve.

Čítať viac
13,99 € Odporúčaná cena
V predaji

Informácie

Počet strán 368
K stiahnutiu pdf Ukážka.pdf
Dátum vydania 9.4.2021
Formát 130x200 mm
Hmotnosť 0,45 kg
Jazyk slovenčina
Originálny názov The Lost Girls of Paris
Pôvodný jazyk angličtina
Prekladateľ Miriam Ghaniová
EAN 9788056621363
Vek od 18
Typ kniha
Väzba viazaná s laminovaným poťahom

Autor knihy

Pam Jenoff

Pam Jenoff

Pam Jenoff sa narodila v Marylande a vyštudovala históriu na Cambridgei. Pracovala v Pentagóne na ministerstve obrany USA a potom na ministerstve zahraničia. Dlho pôsobila na americkom konzuláte v Krakove, kde sa špecializovala na poľsko-židovské vzťahy a problematiku holokaustu. V súčasnosti učí právo vo Filadelfii, kde žije so svojou rodinou. Jej román Veliteľovo dievča sa stretol s medzinárodným úspechom a bol nominovaný na Quill Award. Román Vlak sirôt sa takmer okamžite po vydaní stal bestsellerom podľa The New York Times a rovnako aj medzi čitateľmi.