Moje telo, môj domov

Rupi Kaur

Ponáram sa do prameňa svojho tela – a zrazu som v inom svete. Všetko, čo potrebujem, vo mne dávno je. Nemusím hľadať nikde inde.

Moje telo, môj domov je tretia zbierka poézie Rupi Kaur, celosvetovo uznávanej autorky bestsellerov Mlieko a med a Slnko a jeho kvety. Zbierka je rozdelená do štyroch kapitol, v ktorých sa tematizuje láska, prijatie, zmena, rast či rodina a komunita. Ide o nesmierne intímny a úprimný rozhovor s vlastným ja o minulosti, prítomnosti a skrytom potenciáli.

Čítať viac
11,99 € Odporúčaná cena
Nedostupné

Informácie

Žáner poézia
Počet strán 192
K stiahnutiu pdf Ukážka.pdf
Dátum vydania 20.8.2021
Formát 130x200 mm
Hmotnosť 0,28 kg
Jazyk slovenčina
Číslo dielu 3
Originálny názov home body
Pôvodný jazyk angličtina
Prekladateľ Miroslava Ábelová
EAN 9788056623152
Vek od 18
Typ kniha
Väzba brožovaná lepená s chlopňami

Ďalšie tituly z rady "Zbierka poézie Rupi Kaur"

Recenzia médii

fromtimetotime.sk - Moje telo, môj domov

Mám rada poéziu, ktorá sa hýbe. Pri ktorej si ľudia utierajú slzy. Takú, ktorá spisovateľom pomáha odpúšťať a učí to aj čitateľa. A ktorá spajá bytosti nebytostne. Toto sú básne objímajúce bolesti, také, čo smútok robia znesiteľnejším. Mám rada tú jednoduchosť, v ktorej sa tají veľkolepé čakajúc na svoj moment, najkratšiu večnosť byť poznaná, pochopená, prijatá a milovaná. A tie slová, ktoré počuť...

nakridlachknih.blogspot.cz - Moje telo, môj domov

Rupi Kaur so svojou treťou zbierkou básní opäť prináša smútok, depresiu, lásku, vyliečenie, pochopenie a nádej. K tomu ešte veľkú dávku milovania seba samej, dávku feminizmu a hodnotenia ľudskej spoločnosti, prvky migrácie a svojej súkromnej histórie, či dokonca sa tentokrát nevyhýba aj vulgárnosti. Ale takej tej pravej vulgárnosti, ktorá zahŕňa aj vulgárne slová, nielen činy. moje telo môj dom...

Autor knihy

Rupi Kaur

Rupi Kaur

Rupi Kaur je autorka a ilustrátorka úspešných zbierok poézie, ktoré okamžite od vydania bodujú u čitateľov a čitateliek a dobýjajú rebríčky predajnosti. Po tom, ako v roku 2014 získala diplom v odbore rétoriky, publikovala svoju prvú knihu poézie mlieko a med. Z medzinárodne uznávanej zbierky sa predalo milióny výtlačkov, vďaka čomu si zabezpečila trvalé miesto v rebríčku najpredávanejších kníh The New York Times. Odvtedy ju preložili do viac ako štyridsiatich jazykov. Jej dlhoočakávaná druhá zbierka slnko a jeho kvety vyšla v roku 2017. V nej pokračuje v objavovaní širokého spektra tém, ako napríklad láska, strata, trauma, uzdravenie, ženskosť, migrácia až po revolúciu. Rupi svoju poéziu prednáša po celom svete. Jej fotografie a umelecké smerovanie si získali veľa priaznivcov a dúfa, že vo svojej jedinečnej umeleckej tvorbe bude môcť naďalej pokračovať a rozvíjať ju.