Krásni ľudia

Zuzana Šimeková

i Pripravujeme

Slovenský debut o vyhorení zo stavov úzkosti a závislostiach, s ktorými bojujú aj tí najúspešnejší z nás.

Vanda mala dokonalý život. Vyšplhala sa po korporačnom rebríku svojou pracovitosťou a cieľavedomosťou. Mladá, krásna, úspešná. Čo viac si mohla priať? Lenže jedného dňa si uvedomí, že sa stratila pod tlakom povinností a očakávaní. Z reflektora úspechov sa prepadne do nehostinného prostredia nemocnice, pretože úzkostné stavy a závislosť na alkohole už začínajú byť neznesiteľné.

Na psychiatrii spoznáva Adama, otca dvoch malých detí, ktorý tiež nepozná dno. Spolu sa snažia navigovať zákutiami sedení s psychológmi a lekármi, terapiami a inými povinnosťami. Hoci sa postupne zbližujú, Vanda musí nájsť cestu hlavne k sebe, a až potom k iným ľuďom a svetu celkovo.

Čítať viac
14,99 € Odporúčaná cena
Expedujeme 22.7.2022

Informácie

Počet strán 208
K stiahnutiu pdf Ukážka.pdf
Dátum vydania 22.7.2022
Formát 130x200 mm
Jazyk slovenčina
EAN 9788056628874
Vek od 15
Typ kniha
Väzba viazaná s laminovaným poťahom a prebalom

Autor knihy

Zuzana Šimeková

Zuzana Šimeková

Zuzana Šimeková sa narodila v Bratislave. Vyštudovala právo a niekoľko rokov pôsobila ako advokátka v Londýne a v Paríži. Ako sama tvrdí, jej zahraničné obdobia ju nesmierne obohatili a naučili ju nahliadať na realitu vnímavejšie a z rôznych perspektív. Odráža sa to aj v jej debutovom románe, ktorý čerpá z jej parížskych skúseností a zároveň sa zaoberá tenkou hranicou medzi leskom úspechu a hľadaním vnútorného šťastia a rovnováhy tak vo vzťahoch s inými ako aj vo vzťahu k sebe samému. Záujem o témy súvisiace s ľudským vnútrom a prežívaním ju viedli k založeniu občianskeho združenia INLY, ktoré sa venuje oblasti duševného zdravia a zdieľaniu ľudských príbehov, ktoré môžu pomôcť a inšpirovať. Žije a pôsobí v Bratislave.