Vzrušujúce časy

Naoise Dolan

Odvážny román o mileniáloch, ktorý spája žiarlivosť a posadnutosť, lásku, sex a internet.

AVA sa presťahovala z Dublinu do Hongkongu, aby našla šťastie, ale zatiaľ sa jej veľmi nedarí. Cez deň pracuje ako učiteľka angličtiny pre bohaté deti a po nociach sa snaží vyhýbať nepríjemným spolubývajúcim v stiesnenom byte.

JULIAN je vtipný britský bankár, ktorý Ave predstaví honosný život, aký by si so svojím skromným platom nemohla dovoliť. Ava ignoruje svoje feministické sklony a inštinkty, nasťahuje sa k Julianovi, dovolí mu kupovať jej oblečenie a nakoniec s ním nadviaže sexuálny vzťah. Keď Juliana zavedie práca späť do Londýna, ona zostáva v jeho byte v Hongkongu a netuší, ako sa ich vzťah vyvinie.

Vtedy sa na scéne zjaví EDITH – pozoruhodná a ambiciózna právnička narodená v Hongkongu. Vodí Avu do divadla a necháva jej na chodbe tulipány. Ava chce byť ňou – a s ňou. Predstiera, že Julian je len spolubývajúci, ktorý je pracovne mimo mesta. Keď jej Julian oznámi, že sa vracia do Hongkongu, ocitne sa na rázcestí.

Má sa vrátiť k Julianovi, s ktorým bol jej život jednoduchší a kompatibilný, alebo skočiť do neznáma s Edith?

Čítať viac
16,99 € Odporúčaná cena
V predaji

Informácie

Počet strán 304
K stiahnutiu pdf Ukážka.pdf
Dátum vydania 18.8.2023
Formát 130x200 mm
Hmotnosť 0,3 kg
Jazyk slovenčina
Prekladateľ Ivana Cingelová
EAN 9788056635032
Vek od 18
Typ kniha
Väzba brožovaná lepená s chlopňami

Autor knihy

Naoise Dolan

Naoise Dolan

Naoise Dolan je írska spisovateľka narodená v Dubline. Jej debutový román Vzrušujúce časy sa stal bestsellerom novín Sunday Times a bol preložený do mnohých jazykov, v hre je aj jeho televízne spracovanie. V roku 2021 získala Hawthorndenovu cenu a nominovali ju na ďalšie ceny, vrátane britskej literárnej ceny pre ženské autorky Women's Prize for Fiction, ceny Dylan Thomas Prize a ocenenia pre mladých spisovateľov The Sunday Times Young Writer of the Year Award. V súčasnosti žije v Berlíne.