Mihnutím oka

Jo Callaghan

Umelá inteligencia verzus ľudská skúsenosť. Logika verzus inštinkt. Oslnivý debut, ktorý kladie otázku, čo znamená byť človekom.

Hlavná inšpektorka Kat Franková vie o stratách veľa. Ovdovelá Kat je vyšetrovateľka, ktorá dôveruje svojim inštinktom. Vybrali ju, aby viedla pilotný program, do ktorého je zapojený aj asistent v podobe umelej inteligencie Lock. Katine inštinkty často narazia na Lockovu logiku, no keď sa Katin nadriadený rozhodne znova otvoriť dva odložené prípady nezvestných osôb, Lock je jediný, kto dokáže Kat pomôcť čo najrýchlejšie získať potrebné informácie.

V stávke sú ľudské životy. Dokáže nevšedná dvojica spojiť sily, skôr než sa niekto stane ďalším číslom v štatistike?

Oslnivý debut novej autorky, ktorý kladie otázku, čo znamená byť človekom.

Čítať viac
21,90 € Odporúčaná cena
V predaji

Informácie

Žáner detektívka
Počet strán 352
K stiahnutiu pdf Ukážka.pdf
Dátum vydania 15.3.2024
Formát 145x230 mm
Hmotnosť 0,6 kg
Jazyk slovenčina
Číslo dielu 1
Rady Kat & Lock
Prekladateľ Miriam Ghaniová
EAN 9788056635148
Vek od 18
Typ kniha
Väzba viazaná s laminovaným poťahom a prebalom

Autor knihy

Jo Callaghan

Jo Callaghan

JO CALLAGHAN pracuje na plný úväzok jako vedúca výskumníčka budúceho vplyvu umelej inteligencie a genomiky na prácu a zamestnancov. Absolvovala kurz Writers‘ Academy (Penguin Random House), dostala sa do výberu kandidátov na cenu v súťaži Myslexia Novel Writing Competition a Bath Novel Competition. Po strate manžela, ktorý zomrel na rakovinu v roku 2019, začala písať knihu Mihnutím oka, svoj debutový kriminálny román, ktorý sa zaoberá spracovaním straty a zmyslu bytia. Žije so svojimi dvoma dětmi v Strednom Anglicku, veľa času trávi tweetovaním ako @JoCallaghanKat a v súčasnosti píše svoj druhý román.