Nezabudnite na veľrybu
B N

Nezabudnite na veľrybu

John Ironmonger

Ak stratíte aj poslednú štipku nádeje, vždy je tu niekto, kto vám pomôže vidieť život inak.

Keď nahého mladého muža vyplaví more na pláž pri mestečku St Piran v Cornwalle, rýchlo ho zachránia dedinčania. Od miestneho doktora na dôchodku a učiteľa, cez zberača odpadkov na pláži, majiteľa hostinca až po kňazovu ženu a románopisca, všetci prijmú túto stratenú dušu medzi seba. Dedinčania však nevedia, že Joe Haak ušiel zo City v Londýne v strachu pred celosvetovým kolapsom civilizácie, ktorý predpovedal jeho počítačový program Cassie. Je však koniec sveta naozaj blízko? Podarí sa Joeovi presvedčiť vidiečanov, aby sa uzavreli pred okolitým svetom ohrozeným epidémiou? A čo veľryba, ktorá sa vznáša v zátoke? Nezabudnite na veľrybu je intímny, vtipný a dojímavý príbeh človeka na jeho ceste nájsť si vo svete miesto, ktoré by mohol nazývať domov.
Čítať viac
14,99 € Odporúčaná cena
V predaji

Informácie

Žáner román
Počet strán 384
Dátum vydania 18.6.2021
Formát 130x200 mm
Hmotnosť 0,49 kg
Jazyk slovenčina
Originálny názov Not Forgetting the Whale
Pôvodný jazyk angličtina
Prekladateľ Marína Gálisová
EAN 9788056622483
Vek od 15
Typ kniha
Väzba viazaná s laminovaným poťahom a prebalom

Recenzia médii

kniznica_u_veron - Nezabudnite na veľrybu

Dnes by som vás chcela trošku namotať na túto možno nenápadnú knižku, ale o to väčší poklad sa v nej skrýva.Nezabudnite na veľrybu je príbeh o priateľstve, o súdržnosti, o spolupráci a o pomoci druhým. Je to nadčasové dielo a niektorými pasážami pripomína dnešnú dobu. Pri čítaní som sa veľakrát zamyslela, ale aj dojala a pobavila. Autor ponúka veľa myšlienok na zamyslenie. Text si skôr užijete po...

Autor knihy

John Ironmonger

John Ironmonger

Britský spisovateľ, držiteľ ceny Costa Award za debut The Notable Brain of Maximilian Ponder. Narodil sa v Nairobi a vyštudoval zoológiu. Krátko pracoval ako profesor na univerzite v Nigérii, neskôr zakotvil v IT sektore. Je vášnivý cestovateľ a nezľakne sa žiadneho dobrodružstva. S manželkou sa radi chvália informáciou, že sú pravdepodobne jediní žijúci Briti, ktorí naživo videli vzácneho jávskeho nosorožca počas svojej návštevy Indonézie.