Čokoláda

Joanne Harris

i Pripravujeme

Nesmrteľná klasika, podľa ktorej vznikol úspešný film.

Keď sa do francúzskej dediny Lansquenet nad Tannou bohvie odkiaľ prisťahuje exoticky vyzerajúca cudzinka Vianne Rocherová s dcérou Anouk a otvorí si priamo oproti kostolu obchodík s čokoládou, otec Reynaud v nej od začiatku cíti vážne nebezpečenstvo pre svoje ovečky, najmä teraz, keď sa začína obdobie pôstu a ľudia by si mali odopierať svetské potešenia. Kňaz preto vyhlasuje novej prisťahovalkyni, v ktorej vidí pokušiteľku k hriechu, otvorený boj.

Viannin obchod sa zrazu stáva predmetom tajomných klebiet, skvelou príležitosťou pre donášačov, farizejsky rozhorčených ovzduším hriechu a túžiacich predviesť sa ako poslušné ovečky. Na druhej strane je obchodík miestom, ktoré neodolateľne priťahuje maškrtné jazýčky. Kto by mohol odolať sladkému pokušeniu? Za tie dva zdravasy, ktoré otec Reynaud za porušenie pôstu nariaďuje, to predsa stojí!

Vianne sa však svojich odporcov nezľakne a rozhodne sa, že na Veľkú noc usporiada Čokoládový festival. Jej plán rozdelí dedinu na dva tábory. Začína to vyzerať, že velebnosť cirkvi môže ohroziť pohanská vášeň pre čokoládové opojenie!

Môžete si byť istí, že pri čítaní tohto hravého a trochu i nezbedného príbehu budete mať neprestajne obrovskú chuť na čokoládu.

Čítať viac
18,99 € Odporúčaná cena
Expedujeme 14.6.2024

Informácie

Počet strán 392
K stiahnutiu pdf Ukážka.pdf
Dátum vydania 21.6.2024
Formát 115x185 mm
Jazyk slovenčina
Prekladateľ Nina Weidlerová
EAN 9788056640463
Vek od 18
Typ kniha
Väzba viazaná s laminovaným poťahom a prebalom