Mydlo, voda a zdravý rozum

Podrobná príručka o vírusoch, baktériách, parazitoch a chorobách

Henry Bonnie

Ako poraziť chrípku, angínu, epidémie a iné neduhy

Ako poraziť chrípku, angínu, epidémie a iné neduhy?

V tejto knihe vás autorka – popredná epidemiologička – prevedie chodbami spoločnosti Mikroorganizmy, s. r. o., pričom vás oboznámi s vírusmi a baktériami, hubami i parazitmi v našom bezprostrednom okolí. Poskytne vám o nich nielen presné informácie, ale aj spôsoby, ako sa pred nimi chrániť, keďže mnohé sa prenášajú vzduchom, jedlom či nápojmi a nachádzajú sa všade okolo nás, hoci o tom často nevieme.

V rukách nedržíte len podrobnú príručku o vírusoch, baktériách a parazitoch, ale dozviete sa zaujímavosti o pandémiách v minulosti, čo predchádzalo vývoju prvých antibiotík a ako svet začal používať vakcíny. Autorka sa venuje celosvetovo eradikovaným, teda vyhubeným chorobám a aj tým, ktoré ešte zmietajú rozvojové krajiny.

Doktorka Bonnie Henryová takmer tri desaťročia pomáha Svetovej zdravotníckej organizácii zvládať choroby po celom svete – od eboly v Ugande cez detskú obrnu v Pakistane a SARS v Toronte až po epidémiu vtáčej chrípky v Severnej Amerike. Všetkým odporúča riadiť sa tromi jednoduchými pravidlami: umývajte si ruky, zakrývajte si ústa pri kašli a s horúčkou zostaňte doma.

Čítať viac
12,99 € Odporúčaná cena
V predaji

Informácie

Počet strán 280
Dátum vydania 3.9.2021
Formát 145x205 mm
Hmotnosť 0,4 kg
Jazyk slovenčina
Originálny názov Soap & Water & Common Sense
Pôvodný jazyk angličtina
Prekladateľ Róbert Hrebíček
EAN 9788056623374
Vek od 15
Typ kniha
Väzba brožovaná lepená