Robinson Crusoe A1/A2 (AJ-SJ)

angličtina / slovenčina

Eliška Jirásková

Čítajte a študujte angličtinu!

Sám na pustom ostrove uprostred oceánu... Je vôbec možné zostať nažive medzi divokými šelmami, nebezpečnými morskými tvormi a kanibalmi? Čítajte príbeh Robinsona, ktorý prežil na opustenom tropickom ostrove neuveriteľných 28 rokov, a študujte pri tom angličtinu!

Kniha rozpráva o mladom mužovi, ktorý sa napriek želaniu rodičov vydáva za svojím snom. Túži totiž po dobrodružstvách a cestovaní okolo sveta po mori. Pre túto túžbu spozná na vlastnej koži ozajstné nebezpečenstvo, zažije rolu obchodníka, farmára, otroka, pirátskeho kapitána, ale hlavne sa ocitne na pustom ostrove, kde sa začne jeho boj o prežitie. Musí zháňať potravu, zaobstarať si strechu nad hlavou, postaviť loď, vyrobiť si oblečenie a riad...

Príbeh je spracovaný pre začiatočníkov a mierne pokročilých čitateľov, ktorí si chcú vyskúšať, ako si poradia so súvislým textom v angličtine. Slovenský zrkadlový preklad umožní záujemcom obratom skontrolovať, či cudzojazyčnému textu správne porozumeli. Cvičenia na konci knihy sú vhodné na overenie získaných znalostí.

Čítať viac
9,99 € Odporúčaná cena
Nedostupné

Informácie

Počet strán 88
Dátum vydania 28.1.2022
Formát 145x205 mm
Hmotnosť 0,15 kg
Jazyk angličtina
Ilustrátor Aleš Čuma
Prekladateľ Miroslav Šatka
EAN 9788056625965
Vek od 15
Typ kniha
Väzba brožovaná lepená