Ľudia nie sú stromy

Zuzana Šimeková

Mať sny chce odvahu. Veľkú dávku odvahy.

Po úspešnom debute Krásni ľudia prichádza Zuzana Šimeková so svojím druhým románom Ľudia nie sú stromy. Zostáva verná skúmaniu ľudského vnútra, krehkosti vzťahov, nástrahám modernej doby a hľadaniu vlastnej identity.

Hlavná hrdinka Ema pracuje vo významnej londýnskej advokátskej kancelárii. Vysoké pracovné nároky sa výrazne podpisujú na jej schopnosti nadviazať a udržať zdravé vzťahy. Čakajú ju veľké životné zmeny: nová pracovná méta – partnerstvo vo firme – a zároveň návrat domov, do Bratislavy. V tomto náročnom období jej do života vstúpi Max – mladý muž, ktorý ju nesmierne obdivuje. Spočiatku nevinný vzťah vo virtuálnej realite naberá na intenzite. Dokáže sa Ema presadiť medzi mužskými kolegami a ustáť hry firemnej internej politiky? Nájde v sebe silu vymaniť sa zo škodlivého prostredia a spod vplyvu ľudí, s ktorými sa necíti dobre?

Čítať viac
16,99 € Odporúčaná cena
V predaji

Informácie

Počet strán 176
K stiahnutiu pdf Ukážka.pdf
Dátum vydania 3.11.2023
Formát 130x200 mm
Hmotnosť 0,31 kg
Jazyk slovenčina
EAN 9788056636909
Vek od 18
Typ kniha
Väzba viazaná s laminovaným poťahom a prebalom

Autor knihy

Zuzana Šimeková

Zuzana Šimeková

Zuzana Šimeková je právnička, mentorka, autorka. Študovala na prestížnych európskych univerzitách, absolvovala koučingový kurz Leadership Coaching Strategies na Harvardovej univerzite, pôsobila v Londýne, Paríži, momentálne žije v Bratislave. Dlhodobo sa venuje oblasti sebarozvoja, dosahovania pracovných cieľov, zlepšovania mäkkých zručností (tzv. soft skills), pomáha v procese kariérnych zmien, hľadania životnej vízie, hodnôt a ich komunikácie. Prednáša na rôznych fórach, seminároch a workshopoch, pracuje s tímami aj individuálnymi klientmi. Vychádza zo životných skúseností, ako aj informácií a vedenia domácich i zahraničných odborníkov a štúdií. Bola zaradená medzi 40 významných právničiek v svojej kategórii v Európe aj medzi top 100 žien česko-slovenského právneho biznisu. Stala sa jednou z 12 inšpiratívnych žien roka 2022 podľa Forbes Women Voice a jednou z desiatich žien Českej republiky a Slovenska, ktoré inšpirujú silným príbehom podľa magazínu Top Fashion v roku 2021. Je autorkou románu Krásni ľudia, ktorý vyšiel vo vydavateľstve Lindeni v lete 2022 a stal sa slovenským bestsellerom. Kniha sa venuje aj otázkam duševného zdravia a tomu, aké ťažké následky dokáže mať vysoké pracovné tempo, ale zároveň ukazuje, že existuje aj cesta k rovnováhe. Na jeseň 2023 vychádza jej ďalší román Ľudia nie sú stromy, v ktorom zostáva verná téme životných zmien a hľadaniu svojej cesty, rovnováhy medzi prácou a súkromím, krehkosti vzťahov.