Taká veľmi anglická vražda

Záhady lady Eleanor Swiftovej - kinha 1

Verity Bright

Miluje čaj, cestovanie a psy! S dedičstvom krásneho zámku prichádza zodpovednosť, ale určite nečakala, že sa vďaka nemu stane aj detektívkou!

Urobte miesto, slečna Marplová, do mesta prišla nová detektívka! Zoznámte sa s váženou lady Eleanor Swiftovou, chýrnou cestovateľkou, ktorá má rada dobrodružstvá a psy.

Anglicko, 1920. Eleanor Swiftová strávila posledných pár rokov cestovaním po svete – dopriala si čaj v Číne, testovala reakcie aligátorov v Peru, utiekla zo zajatia banditom v Perzii a po dobrodružnom lete z Južnej Afriky, ktorý aj s prestávkami trval štyridsaťpäť dní, práve dorazila do Anglicka.

Po smrti lorda Henleyho sa stala dedičkou chladného, zatuchnutého panského sídla Henley Hall. A hneď tu zažije šok – počas prechádzky sa stane svedkom vraždy! Napriek hustému dažďu totiž vo vzdialenom kameňolome zbadá, ako niekto zastrelí muža. No kým sa dostane na miesto činu, vrah je preč a mŕtve telo tiež. Keďže obeť chýba a miestni policajti sú presvedčení že zbytočne robí problémy, Eleanor sa rozhodne, že prípad vyrieši sama. Keď však zlyhajú brzdy na jej aute, jedna vec je istá – niekto v tomto tichom vidieckom mestečku si zobral lady Eleanor Swiftovú na mušku...

Čítať viac
17,99 € Odporúčaná cena
V predaji

Informácie

Žáner detektívka
Počet strán 320
K stiahnutiu pdf Ukážka.pdf
Dátum vydania 21.7.2023
Formát 130x200 mm
Hmotnosť 0,42 kg
Jazyk slovenčina
Číslo dielu 1
Prekladateľ Adriena Richterová
EAN 9788056634431
Vek od 18
Typ kniha
Väzba viazaná s laminovaným poťahom a prebalom

Ďalšie tituly z rady "Záhady lady Eleanor Swiftovej"

Recenzia médii

knihomolky.wordpress.com - Taká veľmi anglická vražda

Lady Eleanor Swiftová strávila väčšinu posledných rokov cestovaním. Po smrti svojho strýka, lorda Henleyho, prichádza na jeho panstvo Henley Hall. Netrvá dlho a Eleanor sa stáva svedkyňou vraždy. No kým sa dostane naspäť na panstvo a zavolá pomoc, po mŕtvole niet ani stopy. Eleanor je však presvedčená o tom, čo videla, no je však jediná. Ani miestna polícia neverí, že by v kameňolome mohlo dôjsť k...

Autor knihy

Verity Bright

Verity Bright

Verity Bright je pseudonym, pod ktorým píše manželský pár a ich tvorivé partnerstvo trvá už štvrť storočia. Literárnu kariéru začali článkami a knihami o cestovaní, postupne prešli k literatúre o sebazdokonaľovaní, až sa rozhodli vrhnúť na historické detektívky plné anglického humoru podľa vzoru Agathy Christie. Sú autormi úžasnej série Záhady Eleanor Swiftovej, zasadenej do dvadsiatych rokov 20. storočia. Taká veľmi anglická vražda je prvá kniha série.