Hotel Lavína

Niko Tackian

Neverte svojim spomienkam! Snový thriller od spolupracovníka kultového Francka Thillieza.

Neverte svojim spomienkam!

Január 1980. Joshua Auberson pracuje v bezpečnostnej službe v Hoteli Lavína, nádhernom paláci vo švajčiarskych Alpách. Vyšetruje zmiznutie mladej dievčiny, ktorá aj s rodičmi patrila k hotelovým hosťom, a má pritom zvláštny pocit. Je si istý, že niečo v celom prípade nesedí. Barman, mlčanlivý obor, ho požiada, aby ho v snehovej fujavici nasledoval do hôr. Joshua v treskúcej zime stratí vedomie... a preberie sa až v nemocničnej izbe. Zasypala ho lavína a dva dni bol v kóme. Nachádza sa však nie v roku 1980, ale 2018. Nie je ochrankár v hoteli, ale policajt a Hotel Lavína je už len rozpadávajúcou sa a dávno opustenou ruinou. Vari sa mu to všetko len prisnilo v kóme?

Bol to naozaj sen?

Čítať viac
13,99 € Odporúčaná cena
V predaji

Informácie

Počet strán 240
K stiahnutiu pdf Ukážka.pdf
Dátum vydania 2.10.2020
Formát 130x200 mm
Hmotnosť 0 kg
Jazyk slovenčina
Originálny názov Avalanche Hotel
Pôvodný jazyk francúzština
EAN 9788056618745
Vek od 18
Typ kniha
Väzba viazaná s papier. poťahom s lam. prebal

Recenzia médii

Marek Zákopčan

marekzakopcan.sk - Neisté dianie s mrazivou atmosférou

Keď som videl obálku Hotela Lavína, okamžite mi prišiel na myseľ Bernard Minier a jeho Mráz. Podobnosť týchto dvoch diel zrejme nie je náhodná - oba pochádzajú z pera francúzskych autorov, oba sa odohrávajú počas treskúcej zimy a navyše nás privádzajú do prostredia odľahlých inštitúcií. Tam sa však podobnosť končí, pretože Niko Tackian si razí vlastnú cestu, a to tak v rámci kompozície, ako aj cel...

Autor knihy

Niko Tackian

Niko Tackian

Niko Tackian (1973) je francúzsky scénarista, režisér a spisovateľ. Študoval právo a dejiny umenia. Jeho prvý román Niekde pred peklom vyšiel roku 2015 a získal cenu Festival Polar de Cognac. Venuje sa tvorbe scenárov, románov aj komiksov. V slovenčine vyšiel jeho napínavý triler Hotel lavína.