Nadácia a Zem

Isaac Asimov

Piate pokračovanie jednej z najgeniálnejších sérií všetkých čias!

Piaty diel najlepšej žánrovej série všetkých čias Nadácia. Kultová sci-fi séria vychádza v novom slovenskom preklade pri príležitosti stého výročia narodenia autora Isaaca Asimova.

Nadačník Golan Trevize rozhodol v prospech Gaiaxie. Gaia je superorganizmus, planéta so zjednoteným vedomím, kde každá kvapka rosy, každý kamienok, každá bytosť môže hovoriť za všetkých – a cítiť za všetkých. Je to svet, kde je súkromie nielen nežiaduce, ale aj nepochopiteľné.

Je to však správna voľba pre osud ľudstva?

Trevize verí, že odpoveď nájde na legendárnej Zemi, kam siahajú korene ľudstva. V jej existenciu však nikto neverí. Nik si nie je istý, kde sa planéta prvých osadníkov galaxie nachádza. Nik nedokáže vysvetliť, prečo sa o nej nezachovali žiadny záznam ani zmienka. Túto záhadu je Trevize odhodlaný vyriešiť a púšťa sa do hľadania napriek všetkým prekážkam.

Séria Nadácia je základným kameňom moderného sci-fi žánra a dnes je považovaná za klasiku svetovej literatúry. Predstavivosť Isaaca Asimova stvorila mimoriadny svet a pretransformovala sci-fi literatúru do podoby, ako ju poznáme dnes.

Čítať viac
23,90 € Odporúčaná cena
V predaji

Informácie

Počet strán 520
K stiahnutiu pdf Ukážka.pdf
Dátum vydania 4.11.2022
Formát 130x200 mm
Hmotnosť 0,59 kg
Jazyk slovenčina
Ilustrátor Alain Brion
Číslo dielu 5
Rady Nadácia
Originálny názov Foundation and Earth
Pôvodný jazyk angličtina
Prekladateľ Patrick Frank
EAN 9788056631799
Vek od 15
Typ kniha
Väzba viazaná s laminovaným poťahom

Recenzia médii

knizna_fetka - Nadácia a Zem

Nadácia je jedna z najlepších vecí ako som kedy čítal. Celá séria je popi*i dobrá! Prvé tri časti boli prečítané len taký fukot. Hltal som stranu za stranou akoby nemal byť žiadny další deň a boli to posledné knihy, ktoré prečítam. Tento rok vyšli ďalšie dve časti. Pre veľkú radosť vo mne sú o dosť hrubšie. Štvrtú časť som si trochu pošanoval, odkladal ju na neskôr, aby som nemusel netrpezlivo ...

Autor knihy

Isaac Asimov

Isaac Asimov

Isaac Asimov je autor mnohých kultových diel sci-fi a fantasy literatúry. Venoval sa aj písaniu vedeckých publikácií. Medzi jeho naznámejšie diela patrí séria Nadácia či zbierka poviedok Ja, Robot. Je držiteľom ceny Hugo za najlepšiu žánrovú sériu všetkých čias. Bol členom a viceprezidentom Menza International a na jeho počesť po ňom pomenovali asteroid.