Nadácia na rozhraní

Isaac Asimov

Štvrtý diel najlepšej žánrovej série všetkých čias Nadácia.

Štvrtý diel najlepšej žánrovej série všetkých čias Nadácia. Kultová sci-fi séria vychádza v novom slovenskom preklade pri príležitosti stého výročia narodenia autora Isaaca Asimova.

Zatiaľ čo si Prvá Nadácia užíva domnelé víťazstvo a plán Hariho Seldona opäť považuje za jedinú správnu cestu, Druhá Nadácia naďalej potichu ovláda smerovanie galaktických dejín. Objaví sa však odvážlivec Golan Trevize, ktorý Seldovnovu psychohistóriu spochybní. Pátranie po pravde ho zavedie ku skúmaniu pôvodu celého ľudstva a bájnej planéty Zem. Len Trevize si však uvedomuje, že sa v tomto vesmírnom boji o smerovanie ľudstva objavil nový hráč, silnejší ako ktokoľvek pred ním. Stroskotá celý plán Hariho Seldona na dosiahnutie nového Galaktického impéria alebo obe Nadácie nájdu spoločnú reč a udržia predpovedaný tok dejín?

Séria Nadácia je základným kameňom moderného sci-fi žánra a dnes je považovaná za klasiku svetovej literatúry. Predstavivosť Isaaca Asimova stvorila mimoriadny svet a pretransformovala sci-fi literatúru do podoby, ako ju poznáme dnes.

Čítať viac
17,99 € Odporúčaná cena
V predaji

Informácie

Počet strán 472
K stiahnutiu pdf Ukážka.pdf
Dátum vydania 1.4.2022
Formát 130x200 mm
Hmotnosť 0,554 kg
Jazyk slovenčina
Ilustrátor Alain Brion
Číslo dielu 4
Rady Nadácia
Originálny názov The Foundation's Edge
Pôvodný jazyk angličtina
Prekladateľ Patrick Frank
EAN 9788056624647
Vek od 15
Typ kniha
Väzba viazaná s laminovaným poťahom

Autor knihy

Isaac Asimov

Isaac Asimov

Isaac Asimov je autor mnohých kultových diel sci-fi a fantasy literatúry. Venoval sa aj písaniu vedeckých publikácií. Medzi jeho naznámejšie diela patrí séria Nadácia či zbierka poviedok Ja, Robot. Je držiteľom ceny Hugo za najlepšiu žánrovú sériu všetkých čias. Bol členom a viceprezidentom Menza International a na jeho počesť po ňom pomenovali asteroid.