More pokoja

Emily St John Mandel

Anomália v časopriestore v príbehu ľudstva naprieč storočiami a vesmírom. Silné sci-fi novej generácie!

Román o umení, cestovaní v čase, láske a pandémii, ktorý čitateľa zavedie z ostrova Vancouver v roku 1912 do temnej kolónie na Mesiaci o päťsto rokov neskôr a rozohrá príbeh ľudstva naprieč storočiami a vesmírom.

Osemnásťročný Edwin St. Andrew musí po ostrom výstupe na rodinnej večeri opustiť rodnú krajinu a začať nový život v Kanade. Očarený krásou kanadskej divočiny vstúpi do lesa, kde znenazdajky začuje tóny huslí, ktoré sa ozývajú v termináli vzducholodí, a tento zážitok ním hlboko otrasie.

O dve storočia neskôr cestuje slávna spisovateľka Olive Llewellynová po Zemi na knižnom turné. Jej domovom je však druhá mesačná kolónia, mesto bieleho kameňa, špicatých veží a umelej krásy. V texte Olivinho bestselleru o pandémii sa skrýva zvláštna pasáž: muž hrá na husliach za drobné v ozývajúcej sa chodbe terminálu vzducholodí a okolo neho sa týčia stromy v lese.

Keď sa Gaspery-Jacques Roberts, detektív z druhej mesačnej kolónie, známej ako Nočné mesto, nechá najať na vyšetrovanie anomálie v severoamerickej divočine, odhalí viacero poznačených životov: stretne sa so synom grófa v exile, ktorý sa zbláznil, so spisovateľkou, ktorá je uväznená ďaleko od domova, pretože Zem sužuje pandémia, a s priateľkou z detstva z Nočného mesta, ktorá rovnako ako Gaspery zahliadne šancu urobiť niečo výnimočné, čo naruší časovú os vesmíru.

Čítať viac
17,99 € Odporúčaná cena
V predaji

Informácie

Počet strán 248
K stiahnutiu pdf Ukážka.pdf
Dátum vydania 26.1.2024
Formát 130x200 mm
Hmotnosť 0,35 kg
Jazyk slovenčina
Prekladateľ Veronika Maťúšová
EAN 9788056637845
Vek od 18
Typ kniha
Väzba viazaná s laminovaným poťahom

Autor knihy

Emily St John Mandel

Emily St John Mandel

Emily St. John Mandel je kanadská spisovateľka a na konte už má 6 románov. Jej diela zbierajú významné ocenenia a román More pokoja odporúčal aj bývalý prezident USA Barack Obama. Za román Station Eleven získala Arthur C. Clarke Award a bola aj dramatizovaná do podoby seriálu na stanici HBO. Dnes žije striedavo v New Yorku a Los Angeles.