Škola šťastného života
B

Škola šťastného života

Gelong Thubten

Šťastný môže byť skutočne každý.

Moderný sprievodca meditáciou a praxou všímavosti

Každý z nás do istej miery pochabo verí, že za šťastím sa treba naháňať, zaslúžiť si ho a všemožne sa oň usilovať. Snažíme sa ho, často márne, nájsť vo veciach, ktorými sa obklopujeme. Predstavujeme vám zásadnú a inšpiratívnu knihu Gelonga Thubtena: podelí sa v nej s vami o praktické a ľahko uskutočniteľné kroky, ktoré vás k šťastiu dovedú celkom určite. Ako budhistický mních a dlhoročný expert na meditáciu pracoval s mnohými ľuďmi – od žiakov základných škôl cez biznismenov zo Silicon Valley až po herca Benedicta Cumberbatcha – a rád vysvetlí podstatu šťastia aj vám. Vyvráti všetky vaše mylné predstavy o meditácii, ukáže vám, že šťastie je vaša voľba, naučí vás rozvíjať súcit voči sebe a ostatným a v neposlednom rade vám pomôže zistiť, že sme pre šťastie boli odjakživa stvorení.

Škola šťastného života vyvolá skutočnú revolúciu vo vašom vzťahu k myšlienkam a emóciám a pomôže vám naplniť svoj život pravou radosťou a skutočnou spokojnosťou.
Čítať viac
14,99 € Odporúčaná cena
V predaji

Informácie

Počet strán 208
Dátum vydania 16.4.2021
Formát 130x200 mm
Hmotnosť 0,38 kg
Jazyk slovenčina
Originálny názov A Monk´s Guide to Happiness: Meditation in 21st Century
Pôvodný jazyk angličtina
Prekladateľ Martina Fedorová
EAN 9788056621707
Vek od 15
Typ kniha
Väzba viazaná s papierovým poťahom bez laminác

Autor knihy

Gelong Thubten

Gelong Thubten

Gelong Thubten je budhistický mních. Pochádza zo Spojeného kráľovstva, píše knihy a vyučuje meditáciu. Študoval na Oxfordskej univerzite, neskôr sa ako herec presadil v Londýne a New Yorku. Keď mal dvadsaťdva rokov, dostal sa do hraničného stavu vyhorenia. Táto dramatická situácia sa preňho stala podnetom k zmene. Vstúpil do kláštora Kagyu Samye Ling v Škótsku, kde ho v tradícii tibetského budhizmu vysvätili za mnícha. V súčasnosti je považovaný za jedného z najvplyvnejších učiteľov meditácie v Spojenom kráľovstve. Spolupracuje s mnohými nadnárodnými spoločnosťami, medzi ktoré patrí napríklad Google, meditáciu všímavosti vyučuje aj budúcich lekárov. Prednášal na univerzite v Oxforde či v Organizácii spojených národov.